Svítidla BRILIANT - eShop

 

Svítidla Briliant

 

Jaká je nabídka svítidel Brilliant?

 

Jaké jou přednosti svítidel Brilliant?

  • Dobrá cenová relace svítidel Brilliant
  • Svítidla Brilliant skou dodávána jak v moderním, tak klasickém designu
  • Výborná kvalita svítidel Brilliant

 

Historie výrobce svítidel BRILLIANT:

1951

Společnost Brilliant AG byla založena 1. srpna 1951 jako Brillantglashütte oHG / Lippold a Tschammer v Gnarrenburgu. Kurt Lippold a Otto Tschammer pracovali jako skláři. Název Brillantglashütte pochází od rodu Lippoldů, kteří již před druhou světovou válkou měli v Sasku stejnojmennou sklárnu, která vyráběla ústně foukané ploché sklo do oken. Gnarrenburg se stal ideálním místem pro sklárnu. Ve skutečnosti se podobné společnosti v tomto regionu již etablovaly, protože předběžné požadavky jako výrobní zařízení, energie a suroviny byly přímo dostupné.

1951 - 1953

V letech 1951 až 1953 se ve sklárně v Gnarrenburgu vyrábělo ústně foukané osvětlovací sklo.

Místně nedostupná pracovní síla pocházela z německých východních částí. V roce 1953 již sklárnu nebylo možné udržovat. Byla zde však sklářská továrna na broušení skla a na zdobení skla keramickými barvami. A tak padlo rozhodnutí vyrábět barové závěsné mísy ze skla. Tato svítidla byla prvním krokem k exkluzivní výrobě svítidel. Zároveň se díky zakoupené dánské licenci vyrábělo průmyslové sklo. Bestsellerem byly dekorativní skleněné útroby.

1960

Začátkem 60. let byla zahájena výroba dekorativních kuchyňských svítidel.

Ty byly vyrobeny z barevného dekoračního stínidla, opálového skla, na kterém stínítko leželo, a přívěsku. Později se dalo předvídat, že skleněné osvětlení bude těžko prodávat, protože osvětlovací průmysl již přinesl na trh nový materiál, který byl přizpůsoben současným trendům v nábytku. Hlavní částí byla tzv. "závěsná svítidla - to jsou stropní svítidla s vlákny a skly". U těchto výrobků byly poprvé použity nové materiály jako dřevo, kov a plasty. V důsledku toho bylo nutné změnit a rozšířit výrobní zařízení.

1970

V roce 1970 muselo být zařízení na průmyslové sklo prodáno, aby se vytvořilo více prostoru svítidel Brilliant.

Novou firemní strategií bylo zastavit výrobu osvětlovacích zařízení a soustředit se na dodělávání nakupovaných dílů a montáž svítidel Brilliant. Rozvoj obchodu s osvětlením rychle rostl. Za účelem navýšení kapacity se domácí práce staly doplňkovou výrobní oblastí, která dočasně zahrnovala několik stovek zaměstnanců v okolí Gnarrenburgu a v sociálních dílnách.

1976

V roce 1976 byl otevřen nový výrobní závod svítidel Brilliant na současném místě v Karlshöfenerbergu.

Na konci 70. let se název Brillantglashütte KG změnil na Brillantleuchten AG

1980

Změna názvu na Brillantleuchten AG

80. léta přinesla další změny ve vývoji produktu. Jeden se soustředil více na reflektory a použil méně skla v přívěscích. Skupina kovových přívěsků se ale neustále rozrůstala. Prostřednictvím technických kolejnicových systémů, například systému VARIO, který je stále v sortimentu, se Brillantleuchten mohl zaměřit na trh. S pokračující expanzí rostla potřeba kapitálu.

1985

Vstup na burzu Brilliant svítidla v Brémách a Frankfurtu

V roce 1985 společnost vstoupila na burzu ve Frankfurtu a Brémách.

1991

Změna názvu na Brilliant AG

V roce 1991 byl název společnosti naposledy změněn. Německé slovo „leuchten“ (světla) bylo vypuštěno a do konečné verze Brilliant AG bylo přidáno druhé „i“.

1994-1997

Rozšíření továrny do Brilliant industry parku

V letech 1994 až 1997 byla lokalita výrazně rozšířena. Nové sklady a jeden vysokoregálový sklad byly součástí „Brilliant industry parku“. Během druhé poloviny 90. let zaznamenal Brilliant nejvyšší počet zaměstnanců. Kromě toho měla společnost během světelné sezóny na výplatní listině více než 1000 pracovníků včetně domácích pracovníků. Výrobky z Gnarrenburgu se prodávaly po celé Evropě. Vstup na burzu měl důsledky: největším akcionářem se stala anglická společnost.

1999

Zvýšení podílu exportu Brilliant svítidla

Zvýšení podílu exportu výroby svítidel Brilliant až o 50 %.

2000

Hlavním akcionářem Brilliant svítidla se stává American SLI Inc

V roce 2000 se novým hlavním akcionářem Brilliant svítidla stala americká Sli Inc. Prodejem halogenových, normálních a úsporných žárovek a zářivek byla přidána nová produktová skupina.

2001

Itálie se stává jedním z hlavních prodejních trhů v rámci skupiny Brilliant svítidla.

V novém století musela společnost Brilliant AG čelit těžkým časům. Z dřívější konkurenční výhody „Made in Germany“ se stává stále více nevýhoda. Konkurence na evropském trhu je vysoká a tlak na cenu obrovský. Konkurence již zahájila výrobu v zahraničí a mohla nabídnout stejné produkty ještě levněji. V důsledku toho společnost Brilliant AG také přemístila svou výrobu, aby získala konkurenceschopnost.

V Gnarrenburgu zůstává pouze obchodní oddělení, administrativa, konstrukce/design a logistika.

2002

Zahájení podnikání Brilliant svítidla se žárovkami

2004

Novým hlavním akcionářem se stává British National Lighting Company Ltd.

Od roku 2004 je novým hlavním akcionářem Brilliant AG britská „The National Lighting Company“. Nová obchodní skupina, ve které je Brilliant AG největší dceřinou společností, představuje kompletní sortiment osvětlení obytných prostor a je dvojkou v Evropě.

2014

Založení inovačního centra Brilliant svítidla

Inovativní síla a rychlost implementace jsou hnacími faktory úspěchu ve stále tvrdší konkurenci. Světelné diody – známé jako LED – se stále více prosazují na trhu a v budoucnu se pravděpodobně stanou dominantním zdrojem světla. Kromě konstrukčních prvků jsou důležitými kritérii při vývoji svítidel i technologické aspekty. V roce 2014 se Brilliant svítidla rozhodl založit inovační centrum v Číně. Produktové portfolio bude rozšířeno o technicky kvalitní a funkčně nadčasové novinky, které se liší od předchozích svítidel a tvoří řadu s unikátní prodejní nabídkou.

Ve stejném roce Brilliant AG dokončil změnu segmentu z regulovaného trhu na Entry Standard. Od 15. srpna 2014 je akcie Brilliant kótována výhradně v mimoburzovním segmentu hamburské burzy cenných papírů Mittelstandsbörse Deutschland.

2015

Brilliant AG se stává výhradním distribučním partnerem pro licencované produkty osvětlení značky AEG

Na začátku roku 2015 se Brilliant Group stala oficiálním a výhradním prodejním partnerem pro licencované produkty osvětlení AEG ve většině zemí. Rozšíření sortimentu a flexibilní rozšiřování prodejní struktury nabízí nové příležitosti k využití dosud nevyužitého potenciálu v oboru.