Potřebujete osvětlit interiér či exteriér rodinného domu, byt, kancelář a nevíte:

- Jaký vzhled svítidel vybrat?

- Bude uvažované řešení pro dané potřeby svítit moc, nebo málo a jaký výkon svítidel je třeba zvolit, aby to svítidlo "akorát"?

- Nebude osvětlení oslňovat?

- Jak bude zvolené řešení energeticky náročné a co vybrat, aby osvětlení bylo energeticky úspornější?

- Budou vybraná svítidla odolná vyšší četnosti spínání na chodbách, schodišti, WC, koupelně a dalších prostorách s krátkodobou potřebou svícení?

- Jakou světelnou atmosféru - pohodu, dosáhneme použitím daných svítidel?

- Bude osvětlení působit útulně, nebo i při použití teple bílých světelných zdrojů, bude osvětlení působit studeným dojmem?

- Nebude sice vzhledově krásné svítidlo, umístěné třeba v obývacím pokoji, vytvářet díky nedostatečnému výkonu nevhodnou, ponurou atmosféru?

- Nebude v kuchyni málo světla na přípravu jídla?

- Nebude plošné, pracovní osvětlení z kuchyně zasahovat do sousedního prostoru obývací části a "kazit" příjemně útulnou atmosféru navazujícího obývacího pokoje? A jak lze takovou nevodnou situaci eliminovat?


Co je to "světelný hub":

Světlo je nástroj, vlastní svítidlo je pouze marketingový prostředek umožňující prodej předmětu pro distribuci světla. Světelný hub je fyzické pracoviště, vybavené základními typy svítidel resp. druhy světla, pro plošné, bodové, nepřímé a dekorativní osvětlení. Jednotlivá svítidla a druhy osvětlení, lze nezávisle plynule stmívat a vzájemně kombinovat do tzv. skupin a scén tak, aby si potenciální zákazník mohl udělat reálný úsudek o tom, zda zvolené, plošné, bodové, nepřímé a dekorativní osvětlení a to včetně různých variant "namíchaného" osvětlení, bude na referenční ploše 16-25m2 odpovídat očekávanému výsledku například pro obývací pokoj, jídelnu, kuchyni, ložnici, dětský pokoj, chodby, koupelnu, WC, garáž, posilovnu a další bytové prostory. Jakmile víme jak moc/málo to má svítit, je celkem jednoduché provést výběr svítidel vhodného designu prostřednictvím aplikace pro profesionální výběr osvětlení www.e-light.cz


Světelný hub dokáže světlo změřit a zvážit.

S nastavením dané kombinace svítidel - scény je současně měřena a zobrazována energetická náročnost prostřednictvím wattmetru a luxmetru. Potenciální zákazník pak má na místo odhadů, domněnek, či zdlouhavě sestavovaných vizualizací, v několika vteřinách odpověď, zda řešení svítí moc, málo nebo "akorát", zda neoslňuje, jakož má i odpověď na otázku energetické náročnosti řešení dané sestavy, kdy a proč zvolit stmívání osvětlení a jak příjemně, či naopak pocitově nevhodně bude osvětlení působit v kontextu daného druhu, či účelu místnosti.


Komu je světelný hub určen:

Světelný hub má sloužit jak laikům, t.j. koncovým spotřebitelům vybavující vlastní bydlení, nebo pracoviště, tak je vhodný pro navazující odborníky, jako jsou architekti, designéři a dodavatelé interiérů, elektromontéři a další řemesla jakkoli navazující na osvětlení, a má sloužit pro výběr řešení s možností reálného otestování výsledku, včetně zobrazení online měřené, nikoli vypočítané spotřeby elektrické energie a hladiny osvětlení.